۸ هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب برای طرح‌های عمران روستایی

به گزارش بازار، محمد رضا شاملو افزود: امسال با کمک‌های دولت و مجلس شورای اسلامی اعتبارات نسبتا خوبی برای عمران روستایی اختصاص پیدا کرده است و در سال جاری پیش بینی کردیم در ۳ هزار و ۵۰۰ روستا طرح هادی تهیه یا بازنگری شود.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های هادی ۱۰ ساله است وچون مدت این طرح در بسیاری از روستاها تمام شده است و مردم با مشکل مواجه هستند، افزود: بازنگری طرح‌های هادی یکی از اولویت‌های ماست و در زمینه بهسازی محیط روستایی نیز ۴ هزار و ۷۰۰ طرح جدید ونیمه تمام در دستور کار قرار دارد که در اجرای ان ۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از معابر شبکه درون روستاها بهسازی خواهد شد.

وی گفت: از مهم‌ترین کارهای این معابر آسفالت و سنگ فرش و پیاده رو سازی است که حدود ۱۹ میلیون مترمربع آسفالت و حدود ۲ هزار کیلومتر شبکه جمع آوری و دفع آب‌های سطحی و ساخت جوی آب و جدول انجام می‌شود.

شاملو تصریح کرد: در ۲۲۰ روستا ساماندهی فضاهای ویژه و مراکز محلات و بوستان‌های روستایی در دستور کار قرار دارد که در سال جاری عملیاتی می‌شود.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در باره اعتبارات داخلی نیز گفت: حدود ۱۵۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از طرح‌های پیش بینی شده امسال به پایان می‌رسد، افزود: در هفته دولت در ۶۴۵ روستا طرح هادی به بهره برداری رسید که با اعتبار ۳۹۰ میلیارد تومان اجرا شده است.

شاملو درباره سنددار کردن املاک روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر گفت: همکاری بسیار خوبی با سازمان ثبت اسناد و املاک داریم و با توجه به شعار سال جاری پیش بینی شده است درگاه مشترکی را با این سازمان طراحی کنیم تا تمام صدور سند از طریق این درگاه انجام شود.

وی تصریح کرد: در آخرین جلسه هیات مرکزی مشترک برای سند دار کردن، مقرر شد راه‌های قانونی سنددار کردن را در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت با هماهنگی دولت و مجلس پیگیری کنیم و در صورت تصویب مجلس، شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر هم در پوشش طرح الحاق موادی به قانون ساماندهی قرار گیرد.

مقاله اصلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *