فناوری رمز ارز را به رسمیت بشناسیم

به گزارش بازار، محمدجواد صمدی‌راد گفت: بلاکچین یک زیر ساخت و فناوری برای اعتماد سازی است. یکی از جذاب‌ترین فناوری‌های دنیای آینده، بلاکچین است. بلاکچین یک بستر است که برای انتقال ارزش و اطلاعات استفاده می شود. در بلاکچین تمامی اطلاعات بین اعضای شبکه بلاکچین به اشتراک گذاشته می‌شود و هیچ کس نمی‌تواند در داده‌ها تغییری ایجاد کند.

دبیر کمیسیون بلاکچین و رمز ارز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: بلاکچین یک سازمان یا دفتر خاص نیست. در حقیقت بلاکچین یک فناوری است که کاربردهای مختلفی دارد. رایج‌ترین و شناخته‌شده‌ترین کاربرد بلاک‌چین ارزهای دیجیتالی هستند.

او با بیان اینکه این فناوری به اقتصاد کشور کمک می کند، گفت: یکی از مهم‌ترین برگ‌برنده‌هایی که طرفداران بلاکچین در دفاع از این فناوری رو می‌کنند، امنیت بالا است.
صمدی‌راد افزود: هر فناوری می تواند کارکردهای مثبت و مخرب داشته باشد. بیت کوین بعنوان یک ایده قابل احترام است. بسیاری از سرویس های امروز را می توان بر اساس بلاکچین شفاف کرد. بعنوان مثال برگزاری انتخاب شفاف بر اساس بلاکچین ها.
یکی از مهم‌ترین برگ‌برنده‌هایی بلاکچین ها امنیت بالا است. در حقیقت همین اشتراک گذاری باعث جلوگیری از تقلب و دستکاری در داده‌ها می‌شود. چراکه این دستکاری باید در کل سیستم اتفاق بیفتد که با توجه به پراکندگی اعضای شبکه تقریبا غیرممکن است.

او به شیوع کرونا و کاهش توریست ها و جهانگردی در کشور اشاره کرد و گفت: با انتشار کرونا هیچ یک از درآمدهای ارزی را نداریم اما با ایجاد فروشگاههای مجازی و اتفاده از بیت کوین ها نباید فرصت ها را از دست داد.
صمدی‌راد گفت: نباید به دلیل نبود ابزار های کنترلی لازم فرصت ها را در اختیار رقبا و کشورهای رقیب گذاشت.

مقاله اصلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *