ضرورت وجود سامانه جامع مدیریت بازار نهاده‌های دامی

به گزارش بازار، معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی‌کل کشور و هیات بازرسی با حضور در بانک کشاورزی نقاط‌قوت و ضعف سامانه بازارگاه و نحوه عملکرد وزارت جهادکشاورزی و بانک کشاورزی در مدیریت بازار نهاده‌های دامی را بررسی کردند.

غلامعباس ترکی، معاون امور تولیدی سازمان با تأکید بر اهمیت و ضرورت وجود سامانه جامع و یکپارچه مدیریت بازار نهاده‌های دامی گفت: سامانه بازارگاه تأثیر مثبتی بر شفافیت، پاسخگویی و ارتقای سلامت اداری و تشکیل بانک اطلاعاتی جامع برای برنامه‌ریزی دقیق و ساماندهی تأمین و توزیع نهاده‌های دامی دارد.

معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور تأکید کرد: کارآمدی سامانه مستلزم به روز بودن اطلاعات، رفع نواقص و اشکال و ارتقاء کیفیت آن و همچنین برقراری ارتباط کامل و برخط با سامانه‌های جامع تجارت، گمرک، دامپزشکی و نظارت مستمر بر کارکرد آن است.

وی همچنین تصریح کرد: نظارت بر کارکرد صحیح سامانه، کنترل فرایندها و ارسال به هنگام گزارش تخلف احتمالی بخصوص در زمینه قاچاق کالا به مبادی مسئول باید جزء مراحل الزامی در عملکرد سامانه باشد. در این زمینه همکاری و تعامل کامل بین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت، بانک کشاورزی و سایر دستگاه‌ها ضروری است و موجب هم‌افزایی خواهد شد.

مقاله اصلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *